Masz już serdecznie dość akcyzy na tytoń, która zżera twoje oszczędności? Na dodatek twierdzisz, że ostatnio jakość tytoniu się pogorszyła.

Zastanawiasz się nawet nad rzuceniem czytając co znajduje się w paczce papierosów? A znajduje się mnóstwo, ponad 50% zawartości papierosa to substancje które nie występują w tytoniu a zostają dodane do „polepszenia smaku” tych substancji jest ponad 100… 100 niebezpiecznych substancji, które przy spalaniu stają się jeszcze bardziej toksyczne i rakotwórcze.

Uważasz że fajka wodna jest zdrowsza? Może i tak chociaż najnowsze badania ukazują, że jest całkiem inaczej, pewne jest że tytoń (melasa) którą kupujemy w sklepach za grubą kasę jest najgorszej jakości, kto choć trochę poczyta o uprawie tytoniu a następnie zobaczy jak wygląda melasa w cenie XX złotych za 40 gram więcej nie będzie chciał jej kupić! Same łodygi…

takiej plantacji nie będę opisywał ale będzie równie pięknieCzas na zmiany, czas wziąć sprawy w swoje ręce i zająć się uprawą tytoniu w ogródku, lub w domu, w doniczkach. Tak to jest możliwe, to jest legalne (pod warunkiem że nie zaczniesz zajmować się sprzedażą), to jest proste!

Problemy sprawia proces suszenia i fermentacji, jednak tak naprawdę wszystko jest łatwe gdy wiesz jak to zrobić, postaram się ci w tym pomóc, będę tu wpisywał wszystkie niezbędne informacje na temat sadzenia, opiekowania się tytoniem, a w końcu suszenia i fermentacji.

do następnego postu

Reklamy